Jiří Balvín funkci nepředá

Generální ředitel České televize Jiří Balvín funkci nikomu nepředá. Tvrdí, že kdyby uposlechl výzvu odborářů a do ukončení vyšetřování svého případu předal řízení televize někomu jinému, porušil by zákon. Napsal to v dopise, který rozeslal svým zaměstnancům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Balvín | Foto: Stanislav Peška

Odboráři České televize vyzvali generálního ředitele Jiřího Balvína, aby zvážil své další působení ve funkci. Policie Balvína obvinila ze zmanipulování zadání veřejné zakázky při nákupu přenosového vozu od ČNTS. Odboráři chtějí, aby Jiří Balvín dočasně pověřil výkonem funkce někoho jiného až do vyšetření případu.

"Chceme zdůraznit, že ctíme presumpci neviny a tudíž nežádáme vaší rezignaci. V civilizovaném světě je však naprosto běžné, je-li u takto vysoce postaveného funkcionáře podezření ze spáchání trestného činu, že takový člověk sám dobrovolně odchází takzvaně mimo službu a vyčká řádného uzavření případu policií a soudem," citoval z otevřeného dopisu generálnímu řediteli na shromáždění jeden z jeho organizátorů Adam Komers.

Podle něj se totiž nezávislá odborová organizace ČT kvůli Balvínovým obviněním obává poškození jména a důvěry této veřejnoprávní instituce. "Česká televize se nesmí stát předmětem předvolebního boje politických stran. Bohužel některé výroky politiků a bohužel i některé výroky členů Rady České televize nasvědčují pravému opaku," řekl na shromáždění Komers, avšak neuvedl žádná jména.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme