Jiří Baumruk: Ředitele zvolíme, politické tlaky cítím

Ve středu by měla Rada České televize rozhodnout o novém generálním řediteli České televize. Předseda rady Jiří Baumruk věří, že se ho podaří zvolit "i když třeba ne napoprvé". "Když bude televizi řídit provizorní ředitel, třeba po dobu několika měsíců, považuji to za problém. Proto se snažíme v daném termínu zvolit a jmenovat nového ředitele," řekl Baumruk v rozhovoru pro Rádio Česko. UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Tomáš Adamec

Připustil, že politické tlaky před volbou nového ředitele cítí, byť zprostředkovaně. "Politické tlaky poslední dny cítím. Zejména skrz noviny. Když se zelení a lidovci usnesou, co má rada dělat, že má zrušit výběrové řízení a odložit na jindy, to považuji za politický tlak," řekl v našem vysílání Baumruk. "Pokud se nám podaří někoho zvolit, očekávám, že pak bude označen za toho, který byl předem dohodnut," odhaduje předseda Rady ČT.

Spekulace o tom, že by se výběrové řízení mělo zrušit a že by do něj vstoupil současný ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich, odmítá: "Nemůže být favoritem někdo, kdo není ve výběru. Pan Fridrich tedy favoritem není," uvedl Baumruk. Na otázku, koho favorizuje on sám, odmítl odpovědět s poukazem na fakt, že volba ředitele je tajná.

Nastínil i to, jaké hlavní úkoly před novým ředitelem, ať už jím bude kdokoli, budou stát: "Bude mít před sebou dokončení digitalizace a strukturace vysílacích okruhů, teď už celoplošných. A bude muset hledat cesty, jak udržet vyrovnaný rozpočet. To je u veřejnoprávní instituce povinnost. Velký úkol pro každého generálního ředitele je naplnit kvalitně program televize."

POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

SPECIÁLNÍ WEB ČESKÉHO ROZHLASU O DIGITALIZACI A MÉDIÍCH: Digital

Václav Pešička, Tomáš Pavlíček, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme