Čunek o nové nemocnici ve Zlíně: V Česku se nestaví, protože politici se bojí odpovědnosti. Já ne

Odcházející hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) ještě může podepsat veřejnou zakázku na projektanta nové krajské nemocnice ve Zlíně. „Dávno zde existují závazky kraje i soutěžitele a není možné je rozhodnutím hejtmana jen tak měnit. Mohlo by to znamenat velké pokuty,“ řekl v Interview Plus. Celou záležitost prý předal právníkům, aby možná rizika posoudili a vydali stanovisko, co je nyní kraj povinen udělat.

Interview Plus Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcházející hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) | Foto: Jana Myslivečková | Zdroj: Český rozhlas

Vše už podle Jiřího Čunka probíhá podle zákona o zadávání veřejných zakázek a jako končící hejtman musí jednat jako řádný hospodář a tak, jak mu přikazuje zákon.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor

„Když začnete soutěžit, tak se musíte nějak chovat,“ upozorňuje ve vysílání Českého rozhlasu Plus.

Čunek zdůrazňuje, že dokud nezačne zasedat nově zvolené zastupitelstvo, mají hejtman i Rada kraje své povinnosti.

„Kandidátovi na hejtmana Radimu Holišovi (ANO) jsem napsal, že volby nejsou válka, volby jsou soutěž. Když mi bude chtít zavolat a na něco se zeptat nebo se něčeho zúčastnit, určitě se domluvíme,“ uvádí.

Čunek může ještě podepsat zakázku na projektanta nové nemocnice. Rafaj zamítl rozklad

Číst článek

Zástupci vznikající nové krajské koalice ANO, Pirátů, ODS a ČSSD ve čtvrtek končícího šéfa kraje opět vyzvali, aby projekt na výstavbu nemocnice nepodepisoval.

On ale podotýká: „Ten projekt byl řádně a na všech stupních schválen. Dva a půl roku byl diskutován s veřejností. A to jako žádný jiný v republice. Není to tak, že se teď něco narodilo a diskutuje se o tom.“

Novou nemocnici prosazuje i kvůli tomu, že - jak tvrdí - jen údržba té staré vyjde každý rok na 100 milionů korun. Čím dříve se podle něj postaví nová, tím víc se ušetří.

Současně se prý připravuje rekonstrukce vsetínské a kroměřížské nemocnice, takže budou „jako nové“.

„Proč se v Česku nestaví dálnice a koridory? Je to právě z toho důvodu, že nikdo nechce převzít zodpovědnost a přehazuje ji na někoho jiného. Já tento typ nejsem a dělám to tak v politice pořád,“ deklaruje vsetínský senátor.

Neměl by se končící hejtman věnovat spíš boji s koronavirem? Poslechněte si v záznamu Interview Plus.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme