Volný pád Jiřího D.: nejdříve zaútočil na exkolegyni, ‚zaminoval‘ byt a šel střílet na úřad práce

Trvalo to téměř pět hodin, než policie zadržela útočníka z pražské Bělehradské ulice. Ten v úterý krátce před 11. hodinou vešel na tamní pobočku úřadu práce a zastřelil jednu z pracovnic. Podle informací, které muž už dříve zveřejnil na internetu, ho k tomu mohla vést osobní msta. O čtyři dny dříve – s největší pravděpodobností – zaútočil také na bývalou kolegyni. Nabízíme přehled klíčových momentů.

Časová osa Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté muže zadrželi v Palackého ulici | Foto: Vít Kubant | Zdroj: Český rozhlas

25. června, pátek odpoledne
Jiří D. poleptal žíravinou bývalou kolegyni, kterou dlouhodobě obtěžoval. K útoku došlo na parkovišti společnosti Aero Vodochody v Odoleně Vodě. Žena po útoku skončila s popáleninami obličeje a končetin v nemocnici. Server iROZHLAS.cz případ popsal ZDE. Policie po úterní střelbě na Praze 2 začala pracovat s verzí, že jde o toho samého útočníka.

Jednou jí to sečtu, hrozil exkolegyni Jiří D. Po roce ji polil kyselinou a zřejmě střílel i na úřadu práce

Číst článek

26. června, sobota
Kriminalisté Jiřího D. hledali v bytě v pražské Libni, kde má hlášeno trvalé bydliště. Avšak bez úspěchu. Na místě se dokonce zranil jeden ze zasahujících policistů. „Tento muž měl na dveřích nainstalovaný nástražný střelný systém, a při vstupu došlo ke zranění sluchu jednoho ze zasahujících policistů,“ popsala na webu policejní mluvčí Hana Křížová.

27. června, neděle
Ve městě Odolena Voda byl spatřen Jiří D. v autobusu kolem 17. hodiny. Upozornila na to agentura Aktu.czPolicisté začali hledat ve večerních hodinách. Prověřovali místní ubytovnu. Muž tam ale nebyl.

28. června, pondělí
Zavládlo ticho. Média ani policisté nezveřejnili žádné nové informace o vývoji pátrání po Jiřím D.

29. června, úterý, 9.45
Krátce před 10. hodinou dopoledne policie na twitteru zveřejnila fotografii Jiřího D., po kterém vyhlásila pátrání v souvislosti s napadením ženy leptavou látkou. Kriminalisté upozornili, že 66letý pachatel může být ozbrojený. Společně s jeho podobiznou zveřejnili také fotografii jeho auta i s poznávací značkou, modrý Hundai Santa Fe. O pátrání server iROZHLAS.cz informoval ZDE.

29. června, úterý, 11.12
Policisté informují, že zasahují v Bělehradské ulici, kde po střelbě byla zraněna jedna osoba. Na pátrání po podezřelém participovala veřejnost, kterou k tomu vyzvala policie: „Prosíme řidiče, kteří okolo 10.45 hodin projížděli po Bělehradské ulici a mají ve vozech palubní kamery, aby se ozvali na linku 158.“ Policisté dále uvedli, že byla zraněna asi 50letá žena, která pracovala na vinohradském úřadu práce.

VIDEO: Policie zatkla muže, který střílel v Bělehradské ulici. Hledali ho téměř pět hodin

Číst článek

Policie nejprve informovala, že pachatelem je muž ve věku kolem 60 let, který měl černou tašku přes rameno a na hlavě kšiltovku. Později na twitteru uvedla, že pracuje s verzí, že by střelcem mohl být 66letý Jiří D.

29. června, úterý, 14.20
Krátce před 15. hodinou na twitteru aktualizovala informace, že si muž po činu v centru Prahy zakoupil nové oblečení. Zachytily ho bezpečnostní kamery. Po nákupu měl na sobě bílou košili, černou kšiltovku s červeným kšiltem, bílé kraťasy a vysoko vytažené ponožky.

Přibližně ve stejnou chvíli přichází informace, že postřelená pracovnice úřadu práce podlehla střelným zraněním.

Pachatele hledaly stovky policistů, nasazen byl také vrtulník. Pražský magistrát nechal po útoku uzavřít všechny své budovy, které otevřel po dopadení podezřelého muže. „Obnovujeme plný provoz magistrátu,“ uvedl v 15.10 na twitteru primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

29. června, úterý, 15.10
Krátce po třetí hodině odpoledne detektivové obklíčili Jiřího D. v Palackého ulici v centru Prahy. Jak ukazuje video, podezřelý se nezmohl na odpor, policisté v civilu, konkrétně kriminalisté z Obvodního ředitelství pro Prahu 1, jej povalili na chodník a zaklekli. 

Šéf pražské policie Tomáš Lerch v 16.30 na tiskové konferenci uvedl, že u něj nalezli nelegálně drženou zbraň. 

kno, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme