Hnutí ANO pozastavilo členství Faltýnkovi mladšímu. Brněnský zastupitel se chce stáhnout do konce roku

Předsednictvo hnutí ANO na čtvrtečním zasedání vyhovělo žádosti Jiřího Faltýnka a pozastavilo jeho členství, sdělilo tiskové oddělení hnutí. Syn prvního místopředsedy a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka o to žádal poté, co některá média psala, že je podezřelý z korupce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Faltýnek (ANO) | Foto: Kristýna Guryčová | Zdroj: Český rozhlas

Faltýnek mladší je zastupitelem Brna, byl i ve vedení městské firmy Teplárny Brno. Před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru uvedl, že pozastaví členství v hnutí do konce roku. Zdůvodnil to tím, že se „chce zkoncentrovat po mediální masáži“. Média psala o tom, že ho policisté podezřívají z korupce a že u tepláren údajně ovlivňoval zakázky.

„Diskuse byla velmi krátká, víceméně jsme si řekli, že těmto požadavkům obecně vyhovujeme a nějakou podstatu jsme ani nezkoumali,“ řekl Českému rozhlasu po jednání předsednictva místopředseda ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. Faltýnek žádal o pozastavení do konce roku. O případné obnovení členství bude muset znovu požádat předsednictvo.

Místopředseda hnutí ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) už dříve k pozastavení členství Jiřího Faltýnka uvedl, že věc má pomoct hnutí a vést k narovnání „nešťastné minulosti“ v Brně. Narážel tak na kauzu kolem bývalého politika za ANO Jiřího Švachuly, jenž je obžalovaný z korupce kvůli manipulaci zakázek na radnici v městské části Brno-střed.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme