Poslanec Hlavatý chce zpět do Senátu, v lednových volbách vyzve osm kandidátů

V lednových doplňujících volbách do Senátu se na Trutnovsku utká celkem devět kandidátů. Mezi nimi i nynější poslanec a bývalý senátor Jiří Hlavatý. Ten byl v říjnových volbách zvolen preferenčními hlasy do sněmovny za hnutí ANO. Tím mu zanikl jeho senátorský mandát, o čemž Hlavatý nevěděl.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:10 20. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nynější poslanec a bývalý senátor Jiří Hlavatý byl v říjnových volbách zvolen preferenčními hlasy do sněmovny za hnutí ANO. | Zdroj: ČTK

„Pan Hlavatý bude kandidovat za hnutí ANO, získal jednoznačnou podporu ANO pro senátní volby na Trutnovsku,“ potvrdil v pondělí krajský předseda hnutí Pavel Plzák.

Poslanec Hlavatý bude znovu kandidovat do Senátu. Před týdnem opětovnou kandidaturu zavrhoval

Číst článek

Jména kandidátů jičínský městský úřad zveřejní až po vydání rozhodnutí o registraci kandidátky, řekl Jiří Masařík z trutnovské radnice. Přihlášky k registraci mohli kandidáti podávat do 20. listopadu do 16. hodiny.

"Jde o kandidáty ČSSD, KSČM, ODA, Starostové a nezávislí, Česká pirátská strana, hnutí ANO, SPD Tomia Okamury a Nezávislá iniciativa. Teď do 26. listopadu bude probíhat kontrola registrací. Jména sdělíme, až proběhne registrace," řekl Masařík s tím, že devátý je nezávislý kandidát

Doplňující volby do Senátu proběhnou 5. a 6. ledna 2018.

Pod obvod 39 Trutnov spadají kromě Trutnovska i některé obce na Náchodsku. Senátních voleb v roce 2014 se zúčastnilo osm kandidátů.

Devět kandidátů

Z dřívějších prohlášení zástupců hnutí a politických stran vyplývá, že ve volbách se střetnou například vrchlabský starosta Jan Sobotka, který kandiduje za STAN s podporou TOP 09, KDU-ČSL a ODS, místostarosta Úpice nominovaný ČSSD Karel Šklíba, majitelka tiskárny Luďka Tomešová za Okamurovu SPD nebo kandidátka komunistů Iva Řezníčková s přímou podporou Strany přátel občanů.

Poslanec Hlavatý

Hlavatý kandidoval letos do sněmovny na 18. místě kandidátky, poslanecký mandát mu ale zajistilo 4859 preferenčních hlasů. Zvolením poslancem mu zanikl mandát senátora, s čímž úspěšný podnikatel nepočítal. Po zvolení oznámil, že kandidaturu mínil spíše jako podporu ANO, a o něco později uvedl, že zváží opětovnou kandidaturu do horní komory.

V roce 2014 se na Trutnovsku o křeslo senátora ucházelo osm lidí. Hlavatý, majitel a generální ředitel největší české textilky Juta Dvůr Králové nad Labem kandidoval s podporou hnutí ANO a ve druhém kole vyřadil nedávno zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše, jehož vyslala TOP 09. Dalšími soupeři byli například předchozí senátor za ČSSD Pavel Trpák, za ODS středoškolský učitel a radní města Trutnova Pavel Káňa, za KSČM důchodce Slavomír Brádler, za Kozí alternativu do voleb šel i aktivista Stanislav Penc.

Doplňovací volby do Senátu na Trutnovsku budou stát několik milionů korun. Největší část půjde na zaplacení volebních komisařů. V roce 2011 stály podle údajů ministerstva financí doplňovací volby na Kladensku zhruba 6,1 milionu korun.

ČTK, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme