Jiří Kittner by rád usedl do čela liberecké radnice počtvrté za sebou

Rekordmanem mezi českými primátory je primátor Liberce Jiří Kittner. Ve svém křesle sedí už dvanáctým rokem a rád by se v něm udržel i dál. Město ale má pověst místa, kde kvete korupce a na to sází opozice, která by chtěla na radnici radikální změnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ing. Jiří Kittner - liberecký primátor | Foto: Jiří Sýkora

Liberec patří od devadesátých let podle organizace Trasparency international mezi města, kde se tajemně snoubí byznys s politikou a ukázkově kvete korupce.

„Tak to je jak s nevěrou. Dá se dokázat, že jste nevěrný, ale nedá se dokázat, že jste věrný. Dokázat, že jste od nikoho nic nevzal, to prostě nejde,“ odpovídá na otázku korupce primátor Jiří Kittner, který by rád usedl do čela liberecké radnice počtvrté za sebou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Drž předvolební Liberec.mp3

Tomu se snaží všemi legálními prostředky zabránit opoziční zastupitel za stranu Zelených Jan Korytář. Je to nejtvrdší primátorův kritik a korupční kauzy města počítá na prstech rukou všech svých přátel. Podle něj jde především o nevýhodné prodeje majetku, na kterých město tratí stamiliony a někdo jiný vydělává:

„Podle mého názoru tam je určitá skupina osob napojená na místní ODS a některé místní podnikatele, které tyto obchody dopředu připravují a snaží se je prezentovat tak, aby zastupitelé ani netušili, jak velký prodělek pro město tam je."

Jan Korytář vydává s přáteli internetový deník Náš Liberec, ve kterém staví radnici do jiného světla. Za ten dostal i cenu Trasparency internatinonal. Před komunálními volbami hodlá čtyřicet tisíc výtisků poslat do poštovních schránek všech voličů.

Ľubomír Smatana, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme