Exdetektiv Komárek dostal odškodné 55 tisíc. Stíhali ho za slova o brutálním úniku informací od Tuhého

Ministerstvo spravedlnosti vyplatilo bývalému detektivovi Jiřímu Komárkovi odškodnění 55 tisíc za trestní stíhání kvůli výroku o policejním exprezidentovi Tomáši Tuhém. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil sám exdetektiv. Komárek původně žádal o víc než 150 tisíc korun, resort mu ale přiznal jen náhradu za služby advokáta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expolicista Jiří Komárek | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Mohu to potvrdit. Dostal jsem odškodnění za majetkovou újmu způsobenou nezákonným trestním stíháním,“ napsal Komárek serveru iROZHLAS.cz v SMS zprávě.

Soud zrušil rozsudek nad exdetektivem Komárkem, za nařčení Tuhého trestán nebude

Číst článek

Odškodnění potvrdila také Andrea Šlechtová z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti. „Žádosti pana Komárka jsme částečně vyhověli stanoviskem z konce ledna,“ řekla České televizi, která na rozhodnutí upozornila jako první.

Bývalý detektiv požadoval odškodnění ve výši 156 tisíc korun – 56 tisíc za advokátní služby a 100 tisíc za zátěž způsobenou trestním stíháním, kterou mu ministerstvo nepřiznalo. Za trestní stíhání se mu ale resort omluvil, potvrdil Komárek: „Za nemajetkovou újmu se ministerstvo spravedlnosti omluvilo.“

Komárkův advokát Petr Kočí České televizi řekl, že bývalý detektiv je s vyrovnáním spokojen a žalobu spíše nezvažuje.

Bývalý vyšetřovatel Komárek půjde před poslance. 'Není možné, abych nepřišel,' říká a stěžuje si na očerňování

Číst článek

Komárek obvinil Tuhého z „brutálního úniku informací“ v červnu 2016, tedy v době reorganizace části policie, při které se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvar odhalování korupce a finanční kriminality sloučily do Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Okresní soud pro Prahu-západ v prosinci 2017 uložil Komárkovi za výrok roční podmínku s odkladem na dva roky. Krajský soud v Praze ale v dubnu 2018 vyhověl Komárkovu odvolání, zrušil původní verdikt a zprostil ho obžaloby. Podle pravomocného rozhodnutí Komárek jednal ve veřejném zájmu.

Po odchodu od policie Komárek nastoupil na finanční správu. Když ho loni v únoru Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila, správa ho postavila mimo službu. Po zproštění obžaloby mohl Komárek na finanční správu nastoupit zpět.

pj, pak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme