Kriminalisté odložili případ poslance Navrátila. Muž ho obvinil ze znásilnění

Policie odložila trestní oznámení devětatřicetiletého muže, podle něhož ho loni znásilnil poslanec vládní KDU-ČSL Jiří Navrátil. Policejní mluvčí Jan Daněk ve středu sdělil, že kriminalisté případ prověřili a v minulých dnech odložili, protože oznámené skutečnosti se nepotvrdily a trestný čin se nestal. Poslanec již dřív nařčení odmítl jako smyšlená.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec za KDU-ČSL Jiří Navrátil

Poslanec za KDU-ČSL Jiří Navrátil | Zdroj: Profimedia

Server PrahaIN v lednu napsal, že muž, který poslance vinil ze znásilnění, působí jako masér v Praze a okolí.

Lékař Barták je na svobodě, ve vězení strávil 11 let. Nyní plánuje návrat ke své původní profesi

Číst článek

V trestním oznámení podle webu uvedl, že politik ho kontaktoval na základě inzerátu na internetu, pozval do svého služebního bytu v centru Prahy a při jedné z návštěv ho sexuálně zneužil. Jméno poslance server ani KDU-ČSL nezveřejnily.

Později iDNES.cz napsal, že jde o Navrátila, který se loni na podzim veřejně přihlásil k tomu, že je gay. Navrátil následně v prohlášení nařčení odmítl.

„Podle dostupných informací oznamovatel trpí závažnou duševní nemocí, a přesto nerespektuje předepsanou medikaci. Jednoznačně říkám, že nařčení ze strany oznamovatele nejsou pravdivá,“ napsal v lednu Navrátil.

Učitele z Teplicka čeká soud kvůli podezření ze zneužití studentek. Trestní oznámení podala škola

Číst článek

Ke kauze se v lednu vyjádřili rovněž lidovci, podle tohoto vyjádření věděli o trestním oznámení od listopadu. Ve stejné době zaslal muž text svého trestního oznámení na vládního poslance některým redakcím.

Podle zdrojů webu Seznam Zprávy z lidové strany si muž lidoveckého zákonodárce nejspíše vyhlédl na internetu a chtěl s ním navázat kontakt, poslanec ale jeho city neopětoval.

Trestní oznámení může podat kdokoliv. Lze ho podat ústně či písemně na policii nebo státním zastupitelství. Tyto orgány mají povinnost oznámení přijmout a věc vyšetřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme