Jiří Paroubek by chtěl vést rozpočtový výbor sněmovny

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek by se chtěl stát předsedou klíčového rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Připomněl ale, že všechno bude záležet na koaličních jednáních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD - Jiří Paroubek | Foto: Tomáš Adamec

Podle Jiřího Paroubka patří v parlamentech západoevropských zemí opozici silná kontrolní funkce. Bývalý šéf ČSSD míní, že sociální demokraté měli důrazněji požadovat funkci předsedy sněmovny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jiřím Paroubkem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

“Aspoň já bych byl trochu hlasitější v obhajobě požadavku na předsedu Poslanecké sněmovny,“ podotkl Paroubek.

Protože ČSSD bude mít ve vedení sněmovny pouze jednoho místopředsedu, měla by podle Paroubka získat alespoň některé sněmovní výbory. On sám by se chtěl stát předsedou klíčového rozpočtového výboru.

“Jestli mám o něco zájem, tak o tohle. Ale chápu, že z hlediska zájmu vládní koalice tohle asi nebude to pravé,“ uvedl Paroubek.

Šéf klubu TOP 09 Petr Gazdík dnes po jednání zástupců koaličních stran zdůraznil, že expředseda sociální demokracie není pro jeho stranu na výkon funkce předsedy výboru dostatečně důvěryhodnou osobou.

ČSSD nicméně podle předsedy poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře bude mít právo nominovat předsedy mandátového a imunitního výboru, hospodářského výboru a také dvou bezpečnostních komisí sněmovny.

Martin Hromádka, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme