Soud přezkoumá Paroubkův majetek, zajímají ho neoficiální příjmy expremiéra

Obvodní soud pro Prahu 5 začne zkoumat majetek bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. V pondělí na to upozornil server Seznam Zprávy. Podle něj jednání začne 5. prosince a jeho cílem bude pátrat po neoficiálních příjmech politika. Krok už v září nařídil Městský soud v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek (nezávislý) a Petra Paroubková | Foto: Michal Růžička | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Městský soud došel k závěru, že podrobně nezdokumentované příjmy skutečně existovaly. Případ souvisí s probíhajícím rozvodem Jiřího Paroubka s jeho manželkou Petrou.

Paroubkovy ‚nelegální milionové příjmy‘? Policie se zabývá výroky jeho manželky Petry

Číst článek

„Je nepochybné, že v minulosti byly v domácnosti účastníků vynakládány značně nadstandardní výdaje. Ať už na dovolené, či na další uspokojování potřeb. A není nikterak vysvětleno, z jakého důvodu tyto nadstandardní poměry již dle soudu prvního stupně neexistují,” citoval server slova soudce pražského městského soudu Lubora Veselého.

Dceru Paroubkových dostala do péče Petra Paroubková. Té soud přiznal výživné ve výši 10 tisíc korun měsíčně. Paroubková ale u soudu upozornila na značné neoficiální příjmy Jiřího Paroubka a požadovala vyšší částku.

Paroubek obvinění odmítá

Zmiňovanými příjmy se bude soud zabývat i v dalším sporu. V něm jde o výživné, které Petra Paroubková požaduje pro sebe.

Existenci tajných příjmů bývalý premiér odmítá. Už dříve novinářům sdělil, že jeho manželka musí svá tvrzení doložit důkazy.

„V kterých bankách ty peníze jsou, na kterých účtech,“ podotkl. „Je šest týdnů před volbami a moje žena ví, že kandiduji, a samozřejmě že se snaží do toho hodit vidle, to je celé,“ uvedl už v srpnu a dodal, že celou věc nebere vážně. 

V říjnových volbách do Senátu bývalý premiér neuspěl. Získal necelých sedm procent hlasů. 

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme