Paroubkovy ‚nelegální miliony‘. Policie se prohlášením exmanželky Petry dál zabývat nebude

Policisté se nebudou dál zabývat prohlášením Petry Paroubkové o údajných nelegálních příjmech jejího manžela Jiřího Paroubka. Paroubková tvrdila, že má důkazy pro to, že její manžel měl nelegální milionové příjmy. Jak zjistil Radiožurnál, policie případ šetřila, ale trestní řízení nezahájila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohlášení Paroubkové přišlo v době, kdy její muž kandidoval ve volbách do Senátu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nebyla nalezena taková indicie, na jejímž základě by bylo důvodné vedení trestního řízení,“ uvedl pro Radiožurnál náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Martin Černý.

Paroubkovy ‚nelegální milionové příjmy‘? Policie se zabývá výroky jeho manželky Petry

Číst článek

Podle jeho slov policisté při šetření vycházeli jak z publicistických pořadů, které byly k případu odvysílány, tak z interních databází policie a veřejných informací státní správy.

Mysteriózní tvrzení

Paroubková o milionových příjmech, které nebyly oficiální, mluvila v rozhovoru pro Seznam Zprávy v srpnu tohoto roku. Jako důkazy prý měla nahrávky i předvolební deník z roku 2014.

„Určité nahrávky a pak mám také jeho předvolební deník z roku 2014, ve kterém jsou popsané určité částky, kterými platil svoje spolupracovníky oficiálně a neoficiálně, s kým se stýkal a od koho žádal podporu. A protože jsme o tom mluvili, tak vím, od koho tu podporu dostal,“ popsala Paroubková bez dalších podrobností.

Bývalý předseda ČSSD a premiér slova své manželky tehdy nazval v pořadu Rozstřel MF DNES „mysteriózními tvrzeními“ a chtěl, aby je dokázala. Prohlášení jeho exmanželky navíc přišlo v době, kdy Paroubek kandidoval ve volbách do Senátu. V těch nakonec neuspěl. 

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme