Jiří Paroubek se v budoucnu možná bude ucházet o prezidentský úřad

Předseda ČSSD Jiří Paroubek připustil v budoucnu svou prezidentskou kandidaturu. Připustil, že uvažuje o tom, že bude kandidovat na funkci prezidenta republiky, ovšem nikoli v příštím roce. V televize Prima řekl, že bude záležet na tom, jak bude jako politik úspěšný v příštích letech. Opět také uvedl, že podporuje přímou volbu prezidenta - ale až od roku 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

Jiří Paroubek si podle vlastních slov myslí, že v uplynulých dvou letech byl v politice úspěšný, neví ale, jak se mu povede v dalších pěti až sedmi letech.

"Já jsem řekl a je to logické, protože to je asi v uvozovkách sen řady politiků, že si umím představit, že pokud bych byl úspěšným politikem, tak bych se v budoucnu mohl o tuto funkci ucházet. Já nevím jestli budu úspěšný, doufám, že ano," vyjádřil se Paroubek.

Protikandidátem Václava Klause pro nadcházející prezidentské volby v příštím roce nebude podle Paroubka za jeho stranu sociální demokrat. Bude prý záležet především na shodě se Stranou zelených a KDU-ČSL. Klausův protikandidát musí být podle předsedy ČSSD přijatelný prakticky pro čtyři politické strany a ještě pro nezávislé senátory.

Paroubek také vyloučil, že by oním kandidátem mohla být bývalá ministryně školství a sociální demokratka Petra Buzková.

Ondřej Kapic, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme