Jiří Pospíšil se dostal do čela kandidátky ODS v Plzeňském kraji

Do krajských voleb v Plzeňském kraji povede občanské demokraty exministr spravednosti Jiří Pospíšil. Změnu v čele kandidátky potvrdil regionální sněm strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil se vyjadřuje ke svému odvolání z funkce ministra spravedlnosti | Zdroj: ČTK

Jiří Pospíšil dostal od přítomných 76 delegátů ODS v tajné volbě 73 hlasů a je tak kandidátem občanských demokratů na hejtmana. V současné době volí delegáti ostatní členy kandidátky. Předpokládá se, že se všichni jen o jedno místo posunou.

„Budeme chtít nabídnout občanům Plzeňského kraje lepší zprávu Plzeňského kraje. Já osobně se domnívám, že ODS v posledních osmi letech, kdy kraj řídila, od roku 2000 do roku 2008, tak spravovala kraj lépe než sociální demokraté,“ je přesvědčen Pospíšil.

Pospíšil, který je zároveň dlouholetým šéfem ODS v kraji, na prvním místě nahradil dosavadní jedničku, bývalou náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou.

„Já si myslím, že je to v pořádku. Já s tím nemám vůbec žádný problém. Naopak jsem ráda, že naše řady posílil. Zvýšil tak naše šance na podzim. Jistě, je mi to líto. Připadlo mně takové přirovnání: to je jako kdybyste se Pavla Horvátha zeptali, jestli mu je líto, když by do týmu Viktorky přišel Messi, že dali tu kapitánskou pásku zrovna jemu,“ reaguje na vítězství Pospíšila Marcela Krejsová.

Místopředseda plzeňské ODS Roman Jurečko předpokládá, že definitivně o změnách kandidátky rozhodne pondělní výkonná rada strany v Praze:

„Já si myslím, že za všechno mluví fakta. Tím faktem je, že tady bylo 76 lidí po volnu, v neděli, v krásný den. A panu Pospíšilovi dalo 73 lidí ze 76 svůj hlas. To jsou fakta, které se předloží. Doufám, že se k tomu výkonná rada postaví čelem. Zatím co mám zprávy mi nepřipadá, že by to někdo chtěl rozporovat, ale možné je cokoliv.“

Hlavním rivalem Pospíšila v krajských volbách bude současný hejtman a šéf krajské organizace ČSSD Milan Chovanec.

Michaela Vydrová, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme