ČSSD má vůli jít do vlády. Když začne zlobit, nahradí ji hlasy SPD, míní Jiří Pospíšil

Vláda nemá dělat žádné klíčové kroky, nemá důvěru Poslanecké sněmovny, a tak má být spíše vládou udržovací. Tak hodnotí 100 dní vlády Andreje Babiše předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, podle kterého šéf ANO musí najít především koaličního partnera a podporu sněmovny. „Pak si může vládnout,“ zdůrazňuje Pospíšil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hnutí ANO v posledních dnech jedná o vládě se sociální demokracií. A protože jednání by podle šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila mohla skončit dohodou, tak by mohla vzniknout vláda s důvěrou parlamentu. 

Přehrát

00:00 / 00:00

ČSSD má vůli jít do vlády. Když začne zlobit, bude v parlamentu nahrazena hlasy SPD, míní Pospíšil

„Cítím, že v ČSSD je velká vůle jít do vlády s hnutím ANO. Je to i řešení pro stranu, která je v určité krizi a ve které je určité napětí,“ zdůrazňuje.

Ale v případě, že ČSSD bude chtít být samostatnou stranou, pak podle něj Andreji Babišovi velmi rychle přiskočí hlasy předsedy SPD Tomia Okamury.

„Ve chvíli, kdy ČSSD začne zlobit, bude v parlamentu nahrazena hlasy SPD,“ nastiňuje předseda TOP 09.

Pokud se sociální demokraté a hnutí ANO nakonec dohodnou, tak by vznikla levicová vláda, která by byla postavená na koaličním partnerovi ČSSD, a potom na podpoře KSČM.

„Návrhy, které z vlády půjdou, asi budou převážně levicové,“ míní Pospíšil.

TOP 09 pak chce být aktivní a předkládat vlastní zákony, a k vládním návrhům zákona – pokud budou levicové - předkládat alternativy. „Budeme to striktně posuzovat pohledem našeho programu,“ uzavírá.   

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme