Vadí mi legitimizace komunistické strany a personální nestabilita vlády, říká šéf TOP 09

Výběr ministrů byl podceněn, vládní strany nemají dostatek vhodných kandidátů. Taková je kritika vlády z úst předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila, který ve Dvaceti minutách Radiožurnálu připomíná, že 14 dní po vzniku vlády vlády Andreje Babiše (ANO) už druhý ministr rezignoval, což je v české politice unikátní.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil z TOP 09 | Foto: Kristýna Hladíková | Zdroj: Český rozhlas

„Je to víceméně personální záplatování současné vlády,“ říká s tím, že vláda má před sebou řadu důležitých úkolů. Pevně věří, že se bude řešit důchodová reforma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem nejenom o tom, co se mu nelíbí na vládě Andreje Babiše.

„Je-li tam opět nový ministr, tak to může přípravu takového důležitého zákona komplikovat,“ dodává.

Taťánu Malou pak podle vlastních slov kritizoval nejen za její diplomové práce, ale i za celkový přístup k resortu.

„Pro mě je obtížně přijatelné, že se ministrem stává člověk, který o resortu nic neví, nikdy se tomu nevěnoval a dostává to více méně jako odměnu od Andreje Babiše,“ vysvětlil.

Komunisté opět u moci

K dalším nejpalčivějším problémům současné vlády připojuje vyjma personální nestability i legitimizaci komunistické strany. Politika je totiž podle něj nejen o dobré správě dané země, ale také o morálních pravidlech.

„Ve chvíli, kdy budeme řídit zemi jako firmu, jak chce pan Babiš, a nebudeme uvažovat o morálních pravidlech a politické kultuře, tak se politika brzy zvrhne do pouhého manažerování a správy věcí veřejných despotickým způsobem,“ nastiňuje.

Zdůrazňuje také, že Andrej Babiš chtěl být za každou cenu premiérem. A daní za to je, že po 30 letech jsou komunisté opět u moci – logicky tedy budou ovlivňovat chod vlády. „Komunisté nebudou nikoho jen tak z altruismu podporovat,“ varuje.  

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme