Radní Švachula z ANO skončil v dozorčí radě ČD Cargo. Kvůli kauze Brno-střed je ve vazbě

Představenstvo Českých drah odvolalo radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO) z dozorčí rady ČD Cargo. Informoval o tom mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Politik, který je ve vazbě kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek, byl dosud řadovým členem dozorčí rady nákladního dopravce, k jeho odvolání vyzval premiér Andrej Babiš (ANO). Švachula současně končí i v rozkladové komisi antimonopolního úřadu.

Praha (Aktualizováno: 13:58 11. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý radní radnice Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO) | Zdroj: Profimedia

„Pan předseda vydal pokyn, aby pan Švachula byl odvolán z rozkladové komise,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda. 

Radní ANO stíhaný kvůli možné manipulaci tendrů byl členem rozkladové komise pro oblast dohledu nad zadáváním veřejných zakázek v Brně.

‚Podle mého názoru neměl suplovat ministra Ťoka.‘ Babiš kritizuje místopředsedu ANO Faltýnka

Číst článek

Policie kvůli ovlivňování zakázek ve čtvrtek zasahovala na několika místech, konkrétně v bytě místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, v sídle firmy Kapsch, na ÚOHS a také na radnici městské části Brno-Střed.

Následně v případu obvinila devět lidí, pět z nich vzal soud do vazby. Mezi vazebně stíhanými je i Švachula.

Vyhazov Švachuly

Odvolání Švachuly z dozorčí rady podniku ČD Cargo avizoval premiér Babiš v rozhovorech pro pondělní Mladou frontu DNES a Lidové noviny.

„Okamžitě jsem řekl ministru (dopravy Danu - pozn. red.) Ťokovi, aby ho v pondělí vyhodil. Hnutí se musí zbavit lidí, u kterých by se prokázala korupce. Založil jsem hnutí proti korupci a pro mě je nepřijatelné, aby k takovým případům docházelo,“ prohlásil.

O složení dozorčí rady rozhoduje valná hromada ČD Cargo, kterou je představenstvo Českých drah. České dráhy jsou mateřskou společností ČD Cargo.

kno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme