Soud zamítl obnovu řízení v kauze metanol. Dodavatel otráveného alkoholu Vacula neuspěl

Krajský soud ve Zlíně ve čtvrtek zamítl návrh na obnovu řízení v hlavní větvi metanolové kauzy, který podal hlavní distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula. V květnu 2014 byl za obecné ohrožení pravomocně odsouzen na 15 let vězení.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný Jiří Vacula se k podílu na metanolové kauze přiznal

Jiří Vacula u soudu (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Jiří Vacula se spolu se svým obhájcem snažil soud přimět k obnově řízení na základě údajných nových důkazů a skutečností.

Objevily se podle nich až po vynesení rozsudku nad Vaculou a svědčí údajně mimo jiné o tom, že odběratelů jedovaté směsi od míchačů Rudolfa Fiana a Tomáše Křepely bylo více.

Vacula z Podkopné Lhoty na Zlínsku, který díky spolupráci s policií pomohl metanolovou aféru objasnit, se podle původního verdiktu soudu postaral o distribuci 10 000 litrů otrávené směsi tvořené metanolem a etanolem mezi další odběratele.

Ve vazbě byl od září 2012 do července 2014, následně se přesunul k výkonu trestu odnětí svobody. Celkem tedy absolvoval už přes pět let ze svého patnáctiletého trestu vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme