Jízda pražským taxíkem možná opět podraží

Jízda taxíkem po Praze by se mohla od března opět prodražit. Zástupci taxikářů jednají s magistrátem o zvýšení maximální sazby z nynějších 22 na 26 korun. Do roku 2004 by se pak mohla nejvyšší cena za jízdu taxíkem po hlavním městě pohybovat okolo 35 korun. Provozovatelé taxi tak chtějí získat peníze na lepší a komfortnější auta, aby pak byli konkurenceschopnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi | Foto: TAXI!

Rada hlavního města bude o zvýšení cen jednat zítra. Jak ale zdůrazňuje mluvčí Sdružení pražských provozovatelů taxi Jiří Kvasnička, zákazníci vyžívající služeb taxi se hromadného zdražování obávat nemusí. "Určitě bude fúra firem v Praze, které ty maximální ceny ani zdaleka nebudou chtít dosahnout kvůli konkurenci. Zrovna tak jako teď jsou některé firmy až 5 korun pod maximální cenou to znamená, že nabízejí ceny někde kolem 17 korun za kilometr, tak tohle rozpětí při zvýšení ceny bude ještě vyšší."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme