Jízdárna v Terezíně se mění v anglický dok

V unikátní londýnský plovoucí dok z devatenáctého století se v těchto dnech mění objekt bývalé Jízdárny v Terezíně. Britští filmaři tam totiž budou natáčet historický film s pracovním názvem "Šanghajští rytíři". Kvůli stejnému filmu se ale bouří cyklisté v Praze. Britští filmaři si totiž na čtvrt roku pronajali nejvyužívanější cyklotrasu v hlavním městě, vltavskou náplavku pod Palackého náměstím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jana Balounová

Spolupráci s filmaři si pochvaluje místostarosta Terezína Vít Bureš: "Staví se tam anglický dok s maketou lodi a tento dok bude naplněn vodou. Natáčení proběhne v květnu. No a filmaři nám zase na oplátku zajistí opravu střechy na budově, do které už dost silně zatýkalo."

Kvůli stejnému filmu se ale bouří cyklisté v Praze. Britští filmaři si totiž na čtvrt roku pronajali nejvyužívanější cyklotrasu v hlavním městě, vltavskou náplavku pod Palackého náměstím. Podle Petra Štěpánka, předsedy sdružení Oživení, které v Praze buduje nové cyklostezky, město nechrání veřejný zájem. Ředitel odboru dopravy pražského magistrátu Jan Heroudek ale tvrdí, že natáčení filmu Šanghajští rytíři vytvoří nekolik nových pracovních míst a do rozpočtu města přinesou téměř půlmiliónovou částku.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme