Policisté kontrolovali běžkaře na magistrále v Jizerských horách. Pokuta nepadla žádná

Policisté na čtyřkolkách s pásy ve čtvrtek vyrazili zkontrolovat jednu z nejznámějších běžkařských tratí v Česku. Zaměřili se hlavně na dodržování vládních opatření proti koronaviru. Celkem zkontrolovali 11 lidí, pokutu nedostal nikdo. Pro iROZHLAS.cz to uvedla mluvčí policie v Libereckém kraji Dagmar Sochorová. A upozornila, že namátkové kontroly budou pokračovat.

Tento článek je více než rok starý.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policisté ve čtvrtek kontrolovali i běžkaře na jizerské magistrále (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policisté během čtvrtka kontrolovali občany v oblasti Bedřichova a Jizerky.

„Kontrolovali nejen přítomnost občanů v této oblasti, ale zaměřili se i na kontrolu výdejních okének,“ popsala mluvčí Sochorová.

Pokuta podle ní nepadla žádná, pravidla nikdo neporušil. „Možná i vlivem počasí nebylo lidí mnoho. Zkontrolovali jsme 11 osob a všichni, co byli kontrolovaní, byli místní občané,“ popsala.

Babiš: Změny v opatřeních budeme řešit až po Velikonocích. Očkování Sputnikem V bude dobrovolné

Číst článek

Doplnila, že policie reagovala na upozornění lidí, kteří poukazovali na běžkaře či lyžaře, kteří vyrazili za sportem. „Lidé vidí, že se tam pohybují lyžaři. Netuší, jestli to jsou místní,“ uvedla. A zároveň upozornila, že kontroly budou pokračovat v následujících dnech namátkově.

Od pondělí jsou vycházky a běh přes den možné jen na území obce. To prakticky znamená, že na běžky v Jizerských horách se mohou vydat jen lidé z obcí, v jejichž katastru se lyžařská magistrála nachází.

Vláda kvůli koronavirové pandemii od pondělí, zatím na tři týdny, výrazně omezila pohyb obyvatel. Pro cesty do zaměstnání mimo okres je potřeba potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.

Od středy 7.00 do čtvrtečních 7.00 policisté v Libereckém kraji provedli 3607 kontrol zaměřených na dodržování nových vládních nařízení. Při nich zjistili 36 přestupků a 62 řidičů motorových vozidel vrátili na hranicích okresu zpět.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme