Jizerská padesátka hlásí rekordní počet závodníků. Na trať vyrazila i stovka běžců starších 70 let

Na trať legendárního závodu Jizerská padesátka vyrazil historicky rekordní počet běžců – téměř pět tisíc. Obliba běžeckého lyžování stále stoupá, což podle pořadatelů souvisí taky s postupnou změnou životního stylu. Na padesátikilometrový závod se letos vydala i stovka sedmdesátníků a osmdesátníků. Závodníky na trati čeká mokrý sníh a teploty nad nulou.

Bedřichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská padesátka (ilustrační foto). | Foto: Jizerská 50

Nejstarším závodníkem letošního roku je třiaosmdesátiletý Gottfried Hänchen z německé Žitavy, nejstarší Čech je letošní osmdesátník Jaroslav Haupt, který je sice z Prahy, ale v Jizerských horách trénuje každý týden.

„Když jedeme z kopce, tak se bojím, protože mám křehké kosti. Jirka se bojí, protože má umělý kyčelní kloub,“ popisuje reportérovi Radiožurnál trable osmdesátník Jaroslav Haupt.

Jizerská padesátka v mobilu? Google mapoval trasu nejslavnějšího českého běžkařského závodu

Číst článek

„Když se člověk na něco takového přihlásí, tak mu nezbyde nic jiného, než se hýbat,“ dodává Jiří Lang, který se svým kamarádem Jaroslavem Hauptem zajel vloni Jizerskou padesátku za čtyři a půl hodiny.

Podle pořadatelů pojede tradiční závod kompletní špička včetně norského běžce Mortena Pedersena, který může jako první v moderní historii vyhrát počtvrté.

V Bedřichově už je plno

Kapacita parkovišť je naplněná a předem zarezervovaná, nikdo další podle pořadatelů nemá šanci v Bedřichově zaparkovat. Závodníky přiváží zdarma z Liberce, Jablonce a Janova nad Nisou kyvadlové autobusy.

Prostor kolem stadionu obsadily kamiony pro televizní přenosy a obrovský vyhřívaný stan, který slouží jako zázemí pro závodníky. Cestu do Bedřichova lemují sněhové bariéry, které sice silničáři postupně odstraňují, ale velký počet autobusů dopravu zpomaluje.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme