Jižní a východní části Česka zasáhnou bouřky, zatím na východě hrozí požáry

Jih a východ Česka zasáhnou dnes odpoledne a večer silné bouřky. Při nich se mohou objevit přívalové deště, kroupy a silný vítr. Srážky mohou zvedat hladiny menších řek. Pravděpodobnost povodní je ale malá. Díky dešti se ale snižuje riziko vzniku požárů, které je v důsledku sucha a tepla ve východní polovině ČR stále aktuální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřkový mrak nad Prahou

Bouřkový mrak nad Prahou | Foto: Vojtěch Kouřímský

Výstraha před bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí platí od 14 do 23 hodin v krajích Jihomoravském, Moravskoslezském, Zlínském, Jihočeském a také na Vysočině.

„Dnes v odpoledních a večerních hodinách očekáváme lokální výskyt intenzivnějších bouřek v jižních a východních částech našeho území. Při bouřkách se mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupy a silný vítr s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Na západě a severozápadě Čech očekávají meteorologové zejména ve večerních hodinách a v noci na úterý trvalejší srážky s úhrny ojediněle kolem 35 milimetrů. Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů.

„Tyto srážky budou zvedat hladiny zejména menších toků. Pravděpodobnost přechodného překročení SPA je na hlásných profilech nízká,“ upřesňuje ČHMÚ.

Na konec týdne předpovídají meteorologové opět tropické teploty, místy až 32 °C. Má být většinou polojasno, místy, zejména na horách ale přijdou bouřky a přeháňky.

Výstraha před bouřkami | Foto: Český rozhlas

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme