Jižní Čechy - blokády hranic zřejmě do zítřejších 15:00

Zatím největší demonstrace proti Temelínu se dnes konala na hraničním přechodu Wullovitz. Na přechod, který už od neděle blokují rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín, přišlo 5000 lidí. Už ve 13:30 přijeli demonstrantům vyjádřit svou podporu korutanský zemský hejtman Jörg Haider a rakouský ministr dopravy Michael Schmid. Haider byl ve Wullowitz bouřlivě přivítán, pouze skupinky mládeže dávaly pískotem najevo svůj nesouhlas s jeho příjezdem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stejně jako při předchozích demonstracích byly i dnes ve Wullowitz nejpočetněji zastoupeni děti a mládež. Eckersdorfer to vysvětluje tím, že v případě Temelína se nejedná jenom o akutní nebezpečí, nýbrž o budoucnost celého kraje - a to mají děti symbolizovat. Zástupci temelínské elektrárny dnes do Wullowitz přivezli letáky v němčině, které vysvětlují rozdíly mezi jadernými elektrárnami Temelín a Černobyl. Zatímco někteří účastníci demonstrace si je četli, jiní je okamžitě vyhazovali.

Vedle hraničních přechodů Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň blokují dnes od 15:00 hodin rakouští odpůrci Temelína i přechody Puhrabruck-Nové Hrady, Gmünd-České Velenice, Neunagelberg-Halámky, Grametten-Nová Bystřice a Fratres-Slavonice. Ty budou zřejmě blokovány až do soboty 15:00. O dalším postupu demonstrantů na přechodech Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň nemá ani policie bližší informace.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme