Jižní Čechy - blokády hranic zřejmě do zítřejších 15:00

Zatím největší demonstrace proti Temelínu se dnes konala na hraničním přechodu Wullovitz. Na přechod, který už od neděle blokují rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín, přišlo 5000 lidí. Už ve 13:30 přijeli demonstrantům vyjádřit svou podporu korutanský zemský hejtman Jörg Haider a rakouský ministr dopravy Michael Schmid. Haider byl ve Wullowitz bouřlivě přivítán, pouze skupinky mládeže dávaly pískotem najevo svůj nesouhlas s jeho příjezdem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stejně jako při předchozích demonstracích byly i dnes ve Wullowitz nejpočetněji zastoupeni děti a mládež. Eckersdorfer to vysvětluje tím, že v případě Temelína se nejedná jenom o akutní nebezpečí, nýbrž o budoucnost celého kraje - a to mají děti symbolizovat. Zástupci temelínské elektrárny dnes do Wullowitz přivezli letáky v němčině, které vysvětlují rozdíly mezi jadernými elektrárnami Temelín a Černobyl. Zatímco někteří účastníci demonstrace si je četli, jiní je okamžitě vyhazovali.

Vedle hraničních přechodů Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň blokují dnes od 15:00 hodin rakouští odpůrci Temelína i přechody Puhrabruck-Nové Hrady, Gmünd-České Velenice, Neunagelberg-Halámky, Grametten-Nová Bystřice a Fratres-Slavonice. Ty budou zřejmě blokovány až do soboty 15:00. O dalším postupu demonstrantů na přechodech Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň nemá ani policie bližší informace.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme