Jižní Čechy zasáhla silná bouře

Přes Českokrumlovsko, Českobudějovicko a Jindřichohradecko postupovala večer silná bouře s přívalovými dešti na Vysočinu. Na Jindřichohradecku navíc řádilo krupobití. V zasažených oblastech živlu podlehly stovky stromů, z nichž některé zkomplikovaly dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči museli zasahovat nejen při odčerpávání vody ze sklepů soukromých domů, ale i u stržených střech. Naopak celkem klidná situace byla na severozápadě Jihočeského kraje, a to na Prachaticku nebo Strakonicku.

Silné bouře postihly také jih Německa. Pod padajícími stromy zahynul jeden člověk a dalších nejméně 50 lidí je zraněno. Bavorská policie nyní postupně prověřuje přes 700 naléhavých telefonických výzev o pomoc. Řada míst je bez elektrického proudu, protože vichřice strhala rozvodnou síť. Hlášeny jsou i zaplavené sklepy. Následkem záplavy musel být na také na čtyři hodiny přerušen provoz na dálnici u Roseheimu, zablokováno bylo i několik železničních tratí v okolí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme