Jižní Čechy zasáhla silná bouře

Přes Českokrumlovsko, Českobudějovicko a Jindřichohradecko postupovala večer silná bouře s přívalovými dešti na Vysočinu. Na Jindřichohradecku navíc řádilo krupobití. V zasažených oblastech živlu podlehly stovky stromů, z nichž některé zkomplikovaly dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči museli zasahovat nejen při odčerpávání vody ze sklepů soukromých domů, ale i u stržených střech. Naopak celkem klidná situace byla na severozápadě Jihočeského kraje, a to na Prachaticku nebo Strakonicku.

Silné bouře postihly také jih Německa. Pod padajícími stromy zahynul jeden člověk a dalších nejméně 50 lidí je zraněno. Bavorská policie nyní postupně prověřuje přes 700 naléhavých telefonických výzev o pomoc. Řada míst je bez elektrického proudu, protože vichřice strhala rozvodnou síť. Hlášeny jsou i zaplavené sklepy. Následkem záplavy musel být na také na čtyři hodiny přerušen provoz na dálnici u Roseheimu, zablokováno bylo i několik železničních tratí v okolí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme