Při střelbě na pražském Jižním Městě zemřel muž, žena je v kritickém stavu v nemocnici

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté. Řekla to pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

Praha (Aktualizováno: 13:03 19. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě (ilustrační foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policie uvedla, že se střílelo před pátou hodinou ranní v Ledvinově ulici. Co se v pražském bytě stalo, zatím není jasné. Policie ale nepátrá po střelci.

„Momentálně nepátráme po žádném dalším střelci,“ uvedla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková. „S největší pravděpodobností se přítomnost jakékoli třetí osoby předběžně vylučuje,“ doplnila.

Při střelbě byli zraněni dva lidé. Muž zraněním podlehl, žena je v kritickém stavu. „Osmačtyřicetiletý muž utrpěl smrtelné poranění hlavy. Bohužel jsme mu již nedokázali jakkoli pomoci. Žena ve věku 53 let utrpěla střelné poranění hrudníku. Transportovali jsme ji při vědomí do vinohradské nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení,“ sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Podle policie nešlo o manželský pár. „Na základě prověřování vyšlo najevo, že se nejedná o druha a družku. Jaký vztah mezi mužem a ženou byl, je předmětem vyšetřování. Nedokážeme říci, zda šlo o osobu jemu blízkou nebo osobu náhodnou,“ sdělila Drábková.

Muž měl legálně drženou zbraň, která se našla na místě činu. Není ale jisté, zda se právě z ní střílelo. „Potvrdí to až balistická expertiza,“ uvedla policejní mluvčí.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme