Jižní Morava - blokády na hranicích zatím určitě do 22:00

Pět ze sedmi jihomoravských silničních hraničních přechodů na česko-rakouské hranici zablokovali po 15:00 rakouští protitemelínští aktivisté. Průjezdné jsou jen přechody Mikulov-Drassenhofen a Valtice-Schrattenberg. Aktivisté chtějí odbavování vozidel bránit do půlnoci. Provoz na tří z pěti blokovaných přechodů ale končí ve 22:00 a odbavovat začnou až v 6:00, a tak se demonstrující podle policie patrně rozejdou dříve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi prvními byl zablokován nejvýchodnější hraniční přechod s Rakouskem Poštorná-Reithal, kde se sešla desítka aktivistů. Na přechodu je klid - podle celníků se řidiči po zjištění, že do Rakouska neprojedou, jen otočí a odjedou. Na přechodu Hnanice-Mitterelzbach se sešlo dvacet aktivistů, kteří přímo v odbavovacím prostoru vyvěsili transparent s nápisem „Nechceme Temelín!". Ani tam ale podle vedoucího směny na hnanickém přechodu Josefa Trochty nevznikají dopravní problémy.

Aktivisté zatím nezablokovali hraniční přechod Mikulov-Drassenhofen, kde by mohly vzniknout největší dopravní problémy. Přechod totiž leží na hlavním silničním tahu Brno-Vídeň a je nejrušnější. Policie ale zatím nemá informace o tom, že by aktivisté chtěli působit i v tomto místě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme