Jižní Morava - blokády na hranicích zatím určitě do 22:00

Pět ze sedmi jihomoravských silničních hraničních přechodů na česko-rakouské hranici zablokovali po 15:00 rakouští protitemelínští aktivisté. Průjezdné jsou jen přechody Mikulov-Drassenhofen a Valtice-Schrattenberg. Aktivisté chtějí odbavování vozidel bránit do půlnoci. Provoz na tří z pěti blokovaných přechodů ale končí ve 22:00 a odbavovat začnou až v 6:00, a tak se demonstrující podle policie patrně rozejdou dříve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi prvními byl zablokován nejvýchodnější hraniční přechod s Rakouskem Poštorná-Reithal, kde se sešla desítka aktivistů. Na přechodu je klid - podle celníků se řidiči po zjištění, že do Rakouska neprojedou, jen otočí a odjedou. Na přechodu Hnanice-Mitterelzbach se sešlo dvacet aktivistů, kteří přímo v odbavovacím prostoru vyvěsili transparent s nápisem „Nechceme Temelín!". Ani tam ale podle vedoucího směny na hnanickém přechodu Josefa Trochty nevznikají dopravní problémy.

Aktivisté zatím nezablokovali hraniční přechod Mikulov-Drassenhofen, kde by mohly vzniknout největší dopravní problémy. Přechod totiž leží na hlavním silničním tahu Brno-Vídeň a je nejrušnější. Policie ale zatím nemá informace o tom, že by aktivisté chtěli působit i v tomto místě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme