Nejtragičtější požár na jižní Moravě za pět let. V Brně v noci uhořeli ve vagonu čtyři lidé

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli z pátku na sobotu čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Vagon s odpadem podle něj zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let. Podle mluvčího policie Pavla Švába u příčiny zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění, policie s hasiči ale dál případ vyšetřuje.

Brno (Aktualizováno: 15:21 31. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dostali požár vagonu pod kontrolu po jedné hodině ranní (ilustrační foto) | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00.30. „Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce,“ uvedl Mikoška.

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po 1.00. O hodinu později požár zcela zlikvidovali.

„Vagon plný odpadu už nesloužil jako dopravní prostředek, a materiální škoda je proto nulová. V požářišti jsme však nalezli čtyři lidská těla,“ řekl Mikoška.

Mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová ČTK řekla, že záchranáři měli na místě posádku. „Byli jsme tam asi hodinu a za tu dobu nebyl žádný pacient, kterého bychom měli ošetřit,“ uvedla Bothová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme