Srážka houfnice s osobním vozem omezila provoz na Jižní spojce v Praze

Na pražské Jižní spojce se dopoledne srazila armádní houfnice s osobním vozem. „Nikdo nebyl zraněn,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Generální štáb zatím nehodu nekomentoval.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samohybná kanonová houfnice Dana, kterou má česká armáda ve výzbroji. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala před 10.30 poblíž sjezdu na Spořilov. Podle Zoulové zablokovala jeden jízdní pruh. „Jsme na místě a nehodu vyšetřujeme,“ řekla mluvčí kolem 12.00.

Nehoda pandurů u Tábora stála armádu 95 milionů. Poslední vozidlo dostala na konci března

Číst článek

Houfnice patří mezi děla, na rozdíl od kanonů určených k přímé palbě ale střílí nepřímo, po takzvané balistické křivce. Česká armáda má ve výzbroji samohybné kanonové houfnice Dana. Třiatřicet jich má být zmodernizováno do roku 2020.

Z dopravních nehod armádní techniky je v poslední době asi nejznámější kolize pěti obrněných vozidel Pandur s osobním vozem v Táboře Čekanicích v listopadu 2016. Pandury při ní do sebe vzájemně narazily, oprava armádu stála 95 milionů korun. Tři vojáci dostali pokutu 2000 korun za nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly.

Počátkem května se na Pražském okruhu srazil autobus Vězeňské služby ČR s nákladním autem, které vezlo historické tanky na plzeňské Slavnosti svobody připomínající osvobození města americkou armádou. Vozy začaly hořet. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý dozorce, dalších 14 lidí bylo zraněno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme