Jmenování nového šéfa má přinést změny ve stylu práce pořádkové policie

Novým ředitelem pořádkové policie bude od 1. září Petr Sehnoutka. Policejní prezidium si od jeho jmenování slibuje změny ve stylu práce této policejní složky. Pro Sehnoutku bude prioritou pokračovat v projektu modernizace policejních služeben a zavedení nového způsobu komunikace policistů s veřejností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový šéf pořádkové policie Petr Sehnoutka | Zdroj: ČTK

Důraz chce nový šéf klást na takzvané pochůzkáře: "Místně příslušný kolega, který má přidělen určitý rajón, tak chodí pravidelně, komunikuje se starostou, sbírá informace, řeší věci, které jsou v tom daném teritoriu, v té dané lokalitě, problémem. V rámci cesty do určené lokality komunikuje s občany, baví se, získává informace, vytěžuje."

Současně by byl Sehnoutka rád, kdyby se policii uvolnily ruce při velkých sportovních akcích: "Zahajujeme jednání s Českomoravským fotbalovým svazem. Snažíme se nějakým způsobem nově kodifikovat spolupráci, aby oni byli schopni si tu pořadatelskou službu v základním rámci zabezpečit sami a my abychom měli volnější ruce při zachovávání veřejného pořádku a bezpečnosti."

Veronika Malá, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme