John chce peníze pro hasiče a policisty ušetřit v rezervách ministerstva

Vláda nehodlá ustoupit odborářům bezpečnostních složek, kteří požadují odstoupení ministra vnitra Radka Johna. Odboráři proto zítra, v den, kdy zaměstnanci resortu poprvé dostanou o 10 procent nižší plat, chtějí spustit petiční akci a uvažují o tom, že napodobí lékařskou akci Děkujeme, odcházíme.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Radek John na tiskové konferenci k platům policistů a hasičů

Ministr vnitra Radek John na tiskové konferenci k platům policistů a hasičů | Zdroj: ČTK

Kabinet na to odpovídá, že v rozpočtu další peníze na platy nejsou. Ministr vnitra Radek John proto bude pro letošek hledat rezervy ve vnitřních zdrojích resortu.

„Ta naděje, to světlo na konci tunelu je rok 2012., kdy ve střednědobém výhledu máme přislíbeno půl miliardy navíc. A budeme dělat všechno ro to, aby tyto peníze plus navíc mnohem rozumnější hospodaření vedly k tomu, že situace ekonomická bude mnohem lepší,“ řekl John.

Příslušníkům bezpečnostních složek se od ledna snížily platové tarify o 10 procent. Odbory ale namítají, že kvůli škrtání příplatků je propad daleko vyšší – 13 až 18 procent. Tento údaj však označil John za zkreslený.

„Od 1. ledna podalo v hasičském 15 hasičů výpovědi, z toho pět ze mzdových důvodů,“ uvedl s tím, že je to číslo srovnatelné s minulými lety.

Martin Drtina, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme