John doufá, že se o policejním prezidentu rozhodne tento týden

Už tento týden by se mohlo rozhodnout, jestli policejní prezident Oldřich Martinů zůstane ve své funkci nebo ji opustí. Odehrát by se měly schůzky premiéra Petra Nečase s policejním prezidentem, ministrem vnitra i všech společně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Oldřich Martinů

Policejní prezident Oldřich Martinů | Foto: Tomáš Adamec

Ministr vnitra John na odchodu Martinů trvá. Uvítal by přitom, aby se jeho případný nástupce funkce chopil od začátku roku, a to i kvůli připravované vládní strategii boje proti korupci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Nezávislého policejního odborového svazu Milan Štěpánek v poledních Ozvěnách dne.

„Po přijetí strategie 1. ledna nastupuje nový státní zástupce a já mám pocit, že by byl velmi dobrý signál, kdyby nastoupil i nový policejní prezident a řekli bychom si: ,A teď od čistého stolu.‘ Nicméně hlavní problém samozřejmě bude nástupce, protože tam musí dojít ke shodě s panem premiérem Nečasem,“ řekl Radek John s tím, že v současné době on sám, stejně jako expertní tým, uvažují o řadě kandidátů.

Martinů se ale o své případné rezignaci prý rozhodne právě až po setkání s premiérem Petrem Nečasem, které se má uskutečnit dnes. Podle předsedy Nezávislého policejního odborového svazu Milana Štěpánka je tato situace pro policisty matoucí. Už delší dobu jim není jasné, co se ve vedení policie děje a kdo za tím stojí.

Ono by se mohlo zdát, že je to pouze spor o policejního prezidenta, nicméně tady nejde o jednu osobu, ale o princip. Mohli jsme zaregistrovat, že ještě než pan ministr dosedl do křesla, tak v diskusním pořadu řekl, že pana prezidenta odvolá,“ řekl Štěpánek.

Připomněl, že pak se ale zdálo, že se situace změnila. „Následně totiž řekl, že je všechno v pořádku, že si s ním rozumí. A nyní, z ničeho nic, jej vyzve k rezignaci z nějakých důvodů, které nejsou nikomu z nás známy,“ dodal předseda Nezávislého policejního odborového svazu.

Václava Marešová, ak, Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme