John Malkovich diskutoval s diváky na filmovém festivalu v Karlových Varech

Americký herec, režisér a producent John Malkovich opanoval filmový festival v Karlových Varech. V pátek uvede svůj režijní debut, politický thriller Tanečník seshora. Na festivalu se představí také jako producent, v programu je zařazen také jeho sociální dokument Cesta domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Malkovich ve studiu Filmžurnálu | Foto: Tomáš Adamec

Malkovich patří mezi přední světové filmaře, na setkání s návštěvníky festivalu například prozradil, jak se jako hollywoodská hvězda udržuje v kondici.

"Posilovna není úplně můj šálek čaje, i když si tam někdy zajdu. Dělal jsem hodně sport, ale teď se mu tolik nevěnuji, protože mám chromé koleno. Takže dělám jen nějaké nudné cviky, ale přitom bych si tak strašně rád zahrál basketbal nebo tenis," upřesnil.

Svého Tanečníka seshora pak divákům přiblížil jako snímek, který se zabývá tématem terorismu, a jenž natočil podle knihy a scénáře Nicolase Shakespeara v roce 2002. Malkovich se původně na něm chtěl podílet pouze jako producent. Během zmíněného setkání s diváky a filmaři nazvaném masterclass vysvětlil, proč se ujal i režie.

"Ujal jsem se režie, protože jsem si řekl, že pro mě bude mnohem jednodušší si to udělat sám, než vysvětlovat svůj záměr někomu jinému. Začalo to tak, že jsem ten snímek chtěl původně jen produkovat, protože jsem četl tu knihu a její atmosféra se mi velmi líbila. Když jsme společně s Nicolasem Shakespearem pracovali na scénáři, došlo mi, že snímek bude víc vyhovovat mě, než těm, o kterých jsem původně uvažoval, že jim ho nabídnu," vysvětlil Malkovich.

V rámci diskuse Malkovich rovněž prozradil, jak se na jednotlivé role připravuje. "U některých rolí si prostě jen přečtu scénář. U některých zase ne, protože je to velmi složitá role. Záleží také na tom, jestli se jedná o konkrétní téma, osobu nebo událost. Pokud se ve filmu objevuje určité povolání, tak se zajímám, jak to dělat."

Dodejme, že v sobotu, během slavnostního zakončení 44. ročníku filmového festivalu, převezme Malkovich ocenění za mimořádný přínos světové kinematografii.

Přečtěte si také:
Do Karlových Varů dorazil John Malkovich
Na MFF v Karlových Varech se naplno rozbíhají filmové projekce
Druhý český film dnes zasáhne do hlavní soutěže na MFF v Karlových Varech
Na MFF v Karlových Varech budou filmaři jednat s politiky
MFF Karlovy Vary představí šestnáct světových premiér

Irena Novotná, Petr Benetka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme