‚Bude chybět nejen Američanům, ale i Čechům.‘ Politici reagují na zprávu o smrti senátora McCaina

Čeští politici označují amerického senátora Johna McCaina, který v sobotu ve věku 81 let zemřel na rakovinu mozku, za morální vzor, bojovníka za svobodu a stoupence demokracie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McCain během kampaně ve státu Wisconsin. | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Zemřel americký senátor John McCain. Veterán z Vietnamu často stál proti vlastní straně, kritizoval i Trumpa

Číst článek

Připomínají, že politik, jenž v roce 2008 neúspěšně kandidoval na amerického prezidenta, byl pevným zastáncem partnerství mezi Spojenými státy a Evropskou unií.

„John McCain byl neobyčejně statečný člověk, bojovník za svobodu, muž pevných zásad, hluboké lidskosti a stoupenec demokracie. Byl přítelem České republiky. Čest jeho památce,“ napsal například předseda ODS Petr Fiala.

John McCain byl neobyčejně statečný člověk, bojovník za svobodu, muž pevných zásad, hluboké lidskosti a stoupenec demokracie. Byl přítelem České tepubliky. Čest jeho památce.

08:25 – 26. 08. 2018

24 441

„John McCain byl principiální politik, jakých mnoho není. Bude chybět nejen Američanům, ale i nám,“ uvedl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.

Vyjádřil soustrast McCainově rodině i americkému lidu.

#JohnMcCain byl principialní politik, jakých mnoho není. Bude chybět nejen v Američanům, ale i nám. Vyjadřuji nejhlubší kondolence rodině a všemu americkému lidu.

09:39 – 26. 08. 2018

6 82

„John McCain byl morálním vzorem pro několik generací na celém světě. Čest jeho památce! Odpočívej v pokoji,“ reagoval na zprávu o politikově úmrtí předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

John McCain byl morálním vzorem pro několik generací na celém světě. Čest jeho památce! Odpočívej v pokoji...zpravy.idnes.cz/nekrolog-john-…

03:23 – 26. 08. 2018

40 709

„Po prohlášení jeho rodiny, že (McCain) končí léčbu, bylo zřejmé, že to přijde brzy. Zemřel muž, který žil v souladu s hodnotami, za které celý svůj život bojoval a podporoval je. Člověk, který nikdy nepochyboval o přátelském vztahu USA a EU. Čest jeho památce a díky za vše,“ napsal místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Po prohlášení jeho rodiny, že končí léčbu, bylo zřejmé, že to přijde brzy. Zemřel muž, který žil v souladu s hodnotami, za které celý svůj život bojoval a podporoval je. Člověk, který nikdy nepochyboval o přátelském vztahu USA a EU. Čest jeho památce a díky za vše #JohnMcCain

08:50 – 26. 08. 2018

6 207

„Měl jsem šanci senátora McCaina osobně několikrát potkat, ať už ve Washingtonu, nebo při jeho cestách po střední Evropě. A neznám jiného politika, který měl tak jasně srovnáno v hlavě, že USA a Evropa jsou a musí být partnery a že za svobodu se má bojovat,“ uvedl na twitteru bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD).

Měl jsem šanci senátora McCaina osobně několikrát potkat, ať už ve Washingtonu nebo při jeho cestách po střední Evropě. A neznám jiného politika, který měl tak jasně srovnáno v hlavě, že USA a Evropa jsou a musí být partnery a že za svobodu se má bojovat. twitter.com/meghanmccain/s…

08:33 – 26. 08. 2018

9 109

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme