Stopka na nové objednávky. Praktici musí oželet vakcíny firmy Johnson & Johnson

Praktičtí lékaři si od srpna nemohou objednávat vakcíny proti koronaviru od firmy Johnson & Johnson. Informaci Radiožurnálu potvrdilo Sdružení praktických lékařů i ministerstvo zdravotnictví. To chce všechny vakcíny americké firmy využít v očkovacích centrech bez registrace.

Původní zpráva Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování v nemocnici Bulovka

U vakcíny od firmy Johnson & Johnson stačí jen jedna dávka (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Společnost Johnson & Johnson má v srpnu dodat do Česka přes 90 tisíc vakcín. Podle ministerstva zdravotnictví ale není jisté, že všechny dorazí. Proto se rozhodlo pro preventivní zastavení všech objednávek od praktiků.

Moderna v srpnu dodá rekordní počet vakcín, s dávkami od AstraZenecy se nepočítá

Číst článek

Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla si stát nemůže dovolit, že by na očkovacích místech bez předchozího objednání, o které je teď mezi lidmi zájem, nebyly očkovací látky k dispozici. Zmínil třeba pražské hlavní nádraží, kam denně přijde i 400 lidí.

Zdravotnictví také využívá jednodávkové vakcíny firmy Johnson & Johnson na očkování mobilními týmy v odlehlých a vyloučených lokalitách.

Červencové objednávky ještě distribuční firma Avenier do ordinací rozveze. Týká se to asi 90 praktiků. Třetina objednávek bude vyřízena okamžitě.

Rozvoz zajišťuje distribuční společnost Avenier, i její zástupci Radiožurnálu potvrdili, že z rozhodnutí Centrálního řídícího týmu došlo k přerozdělení dodávek a praktici jich dostanou méně.

Ordinace už v červenci státu pro nižší zájem o očkování v ordinacích přepustily podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky asi 200 tisíc vakcín od firmy Johnson & Johnson. I nadále mohou pro své pacienty praktici objednávat očkovací látky od firem Moderna a také AstraZeneca. Od podzimu by měli dostat také vakcíny konsorcia firem Pfizer a BioNTech.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme