Stopka na nové objednávky. Praktici musí oželet vakcíny firmy Johnson & Johnson

Praktičtí lékaři si od srpna nemohou objednávat vakcíny proti koronaviru od firmy Johnson & Johnson. Informaci Radiožurnálu potvrdilo Sdružení praktických lékařů i ministerstvo zdravotnictví. To chce všechny vakcíny americké firmy využít v očkovacích centrech bez registrace.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U vakcíny od firmy Johnson & Johnson stačí jen jedna dávka (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Společnost Johnson & Johnson má v srpnu dodat do Česka přes 90 tisíc vakcín. Podle ministerstva zdravotnictví ale není jisté, že všechny dorazí. Proto se rozhodlo pro preventivní zastavení všech objednávek od praktiků.

Moderna v srpnu dodá rekordní počet vakcín, s dávkami od AstraZenecy se nepočítá

Číst článek

Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla si stát nemůže dovolit, že by na očkovacích místech bez předchozího objednání, o které je teď mezi lidmi zájem, nebyly očkovací látky k dispozici. Zmínil třeba pražské hlavní nádraží, kam denně přijde i 400 lidí.

Zdravotnictví také využívá jednodávkové vakcíny firmy Johnson & Johnson na očkování mobilními týmy v odlehlých a vyloučených lokalitách.

Červencové objednávky ještě distribuční firma Avenier do ordinací rozveze. Týká se to asi 90 praktiků. Třetina objednávek bude vyřízena okamžitě.

Rozvoz zajišťuje distribuční společnost Avenier, i její zástupci Radiožurnálu potvrdili, že z rozhodnutí Centrálního řídícího týmu došlo k přerozdělení dodávek a praktici jich dostanou méně.

Ordinace už v červenci státu pro nižší zájem o očkování v ordinacích přepustily podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky asi 200 tisíc vakcín od firmy Johnson & Johnson. I nadále mohou pro své pacienty praktici objednávat očkovací látky od firem Moderna a také AstraZeneca. Od podzimu by měli dostat také vakcíny konsorcia firem Pfizer a BioNTech.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme