Josef Středula: Pětačtyřicet tisíc pro učitele si nikdo nedovolí zpochybnit

Růst platů ve veřejné sféře o deset procent, a to od 1. října letošního roku. Takový je vstupní požadavek odborářů pro jednání s vládou, říká ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předseda Českomoravské komory odborových svazů Josef Středula.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Středula, předseda Českomoravské komory | Foto: Prokop Havel

„Nepředpokládáme, že vstupní požadavek bude naplněn v takovém poměru,“ říká Středula s tím, že odbory mají i další požadavky.

Mezi ně patří například 15procentní růst platů u učitelů. Je také podle něj nutné učinit zásadní rozhodnutí ve zvýšení příjmu v oblasti kultury, sociálních služeb, a také zvýšit objem platů pro zaměstnance v bezpečnostních složkách.

Na konci volebního období by se tak učitelé měli dostat na částku 45 tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou Českomoravské komory odborových svazů Josefem Středulou nejenom o navýšení platů učitelů a zaměstnanců ve veřejné sféře.

„V této fázi už si nikdo ani nedovolí to zpochybnit,“ upozorňuje s tím, že tento slib je důležitý v souvislosti se vzdělaností a budoucností České republiky.

Zároveň připomíná, že i ve školství nejsou jenom top profese, ale i lidé, kteří zabezpečují technický stav – školníci, údržbáři, kuchaři a kuchařky nebo dohled v družinách.

„Není pouze otázkou, komu přidáme nejvíc, ale co uděláme s těmi ostatními,“ vyzdvihuje.

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme