Josef Středula: Pětačtyřicet tisíc pro učitele si nikdo nedovolí zpochybnit

Růst platů ve veřejné sféře o deset procent, a to od 1. října letošního roku. Takový je vstupní požadavek odborářů pro jednání s vládou, říká ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předseda Českomoravské komory odborových svazů Josef Středula.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Středula, předseda Českomoravské komory | Foto: Prokop Havel

„Nepředpokládáme, že vstupní požadavek bude naplněn v takovém poměru,“ říká Středula s tím, že odbory mají i další požadavky.

Mezi ně patří například 15procentní růst platů u učitelů. Je také podle něj nutné učinit zásadní rozhodnutí ve zvýšení příjmu v oblasti kultury, sociálních služeb, a také zvýšit objem platů pro zaměstnance v bezpečnostních složkách.

Na konci volebního období by se tak učitelé měli dostat na částku 45 tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou Českomoravské komory odborových svazů Josefem Středulou nejenom o navýšení platů učitelů a zaměstnanců ve veřejné sféře.

„V této fázi už si nikdo ani nedovolí to zpochybnit,“ upozorňuje s tím, že tento slib je důležitý v souvislosti se vzdělaností a budoucností České republiky.

Zároveň připomíná, že i ve školství nejsou jenom top profese, ale i lidé, kteří zabezpečují technický stav – školníci, údržbáři, kuchaři a kuchařky nebo dohled v družinách.

„Není pouze otázkou, komu přidáme nejvíc, ale co uděláme s těmi ostatními,“ vyzdvihuje.

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme