Josef Toman: Mám 74 953 podpisů pro boj o Hrad, na ministerstvo jsem je poslal poštou

Do prezidentské volby se přihlásil další kandidát. Boje o Hrad se chce zúčastnit také analytik Josef Toman, který tvrdí, že nasbíral 74 953 podpisů. Podle svých slov je už poslal poštou na ministerstvo vnitra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Analytik a prezidentský kandidát Josef Toman | Foto: reprofoto www.joseftoman.cz

Toman považuje veškerý vývoj v České republice od roku 1993 za nelegitimní. Rozdělení Československa podle něj bylo protiprávní, z čehož vyvozuje neplatnost všeho, co se od té doby odehrálo, včetně vstupu do Evropské unie a NATO nebo privatizace, exekucí a restitucí.

Toman sdělil ČTK, že má k dispozici 74 953 podpisů. „Poslal jsem to se všemi formalitami, celkem tři těžké krabice a dopis, expres poštou," uvedl.

Je to jasný 'ne-Marťan.' Klaus podpořil Topolánkovu kandidaturu na Hrad

Číst článek

Josef Toman byl přitom jedním z těch, kteří žádali o podporu senátorku Renatu Chmelovou (za KDU-ČSL). „Na poslední chvíli se roztrhl pytel s novými žádostmi. Bylo to asi pět žádostí za poslední dva dny,“ řekla Radiožurnálu.

Podle Chmelové žádali o podpis také podnikatel Daniel Masopust nebo třeba aktivistka Iveta Heimová. Žádného kandidáta senátorka nepodpořila.

Podle mluvčího ministerstva vnitra Ondřeje Krátošky se dosud registrovalo 13 kandidátů. „Tři jsou s podporou petice, dva se senátorskou podporou, čtyři s poslaneckou podporou a čtyři bez podpory petice či zákonodárců. To je poslední informace, kterou máme k dispozici,“ popsal serveru iROZHLAS.cz.

Jména kandidátů ale ministerstvo vnitra zveřejní až za dva týdny kvůli Úřadu pro ochranu osobních údajů. Ten to ale označil za nesmysl s tím, že nic podobného nežádá.

Václav Štefan, Kristýna Guryčová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme