Jste konzervativec, socialista nebo centrista? Otestujte se v politickém kvízu

Datoví novináři serveru iROZHLAS.cz pro vás připravili českou verzi oblíbeného kvízu 8values, který se na základě sady otázek pokouší odhadnout vaši politickou orientaci.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stazeny_soubor_170605-011939_zlo.png

stazeny_soubor_170605-011939_zlo.png

Kvíz 8values se pokouší přiřadit míru zastoupení ke každé z osmi klíčových hodnot: rovnost, trh, národ, svět, svoboda, autorita, tradice a pokrok.

Na každou ze sedmdesáti otázek lze odpovědět na stupnici Rozhodně souhlasím až Rozhodně nesouhlasím, přičemž každá odpověď pohne s celkovým skóre. Na konci kvízu se pak vaše body ve všech oblastech porovnají s maximálními možnými. Konečný výsledek je vyjádřen v procentech.

Zajímá vás, jak čtenáři serveru iROZHLAS.cz odpovídali? Tady najdete výsledky.

Kvíz se na internetu původně objevil v angličtině před několika týdny a stal se internetovým hitem. Neklade si přitom nároky na politologickou přesnost. Je tedy třeba brát jeho výsledky s určitou rezervou.

Zakládající člen sdružení KohoVolit.eu a spoluautor volebních kalkulaček Michal Škop označuje 8values za "neseriózní hračku, a nikoli seriózní test".

Nesouhlasíte se svým zařazením nebo máte k testu připomínky? Můžete nám napsat na Facebooku nebo Twitteru. Autory kvízu můžete kontaktovat na adrese eightvalues@gmail.com.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme