Jurásková vysvětlí sloučení zdravotních pojišťoven

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková bude vysvětlovatposlancům , proč její úřad povolil sloučení některých zdravotních pojišťoven. S jejich fúzemi nesouhlasí zejména lidovci. Nejhlasitějším kritikem je pak poslanec Ludvík Hovorka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová ministryně zdravotnictví - Dana Jurásková | Foto: Tomáš Adamec

Hovorka se obává, že může dojít k propojení pojišťoven a zdravotnických zařízení, které ovládne konkrétní finanční skupina. Ta pak využije peníze pojištěnců k podpoře konkrétních zdravotnických zařízení.

"Myslím si, že je potřeba vysvětlit okolnosti, které vedly ke dvěma sloučením, která se v minulosti uskutečnila. V poslední době se pak objevily informace o tom, že probíhá snaha o převzetí nějaké další pojišťovny Metal Aliance. Chtěl bych slyšet aktuální vysvětlení k tomu, co se děje a co hodlá ministerstvo dělat proto, aby se tyto věci neopakovaly," uvedl Ludvík Hovorka.

Podle poslance ODS Borise Šťastného ale fúze pojišťoven zdravotní péči v Česku neohrozí: "Obecně je pro pacienty důležité, aby byla zachována stabilita systému veřejného zdravotního pojištění. Proto povinností všech odpovědných politiků je vždy hledat cesty, aby byla tato stabilita zachována. Pokud k tomu patří slučování pojišťoven v jeden funkční celek, tak je to určitě správný krok."

Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme