Justice zatím nebude moci využívat korunních svědků

Vyšetřovatelé a soudci zatím nebudou moci využívat korunních svědků. Zastáncům tohoto institutu se ve sněmovně nepodařilo přehlasovat veto prezidenta, který novelu odmítl podepsat. Proti poslanecké předloze byli už na začátku jejího projednávání opoziční občanští demokraté. Jejich stínový ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil rozhodnutí sněmovny vítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudci Ústavního soudu

soudci Ústavního soudu | Zdroj: ČTK

Jsem rád, že zatím nebude možno využívat korunních svědků, protože si myslíme, že institut korunního svědka by měl být takto vnášen do právního řádu na základě dílčí novely, měl by být případně součástí nové právní novely. Ministerstvo spravedlnosti v tuto chvíli připravuje nový trestní řád. Ať je tedy tato změna do nového trestního řádu dopracována, a pak o institutu korunních svědků můžeme znovu diskutovat," řekl stínový ministr spravedlnosti.

Vyšetřovatelům a soudcům měla novela trestního řádu umožnit, aby zmírnili trest pachatelům, kteří jim pomohou při odhalování závažné kriminality. Ještě na své říjnové schůzi ale poslanci projednají úplně nový trestní zákoník, a je proto možné, že se korunní svědek znovu vrátí do hry.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme