K 'odhalení Babiše' nedošlo, web nabízel trička. Zvažujeme trestní oznámení, reaguje provozovatel služby

Webová stránka Odhalenibabise.cz avizovala „odhalení největšího skandálu v historii české vlády“. Stránka s černou barvou a podobiznou Andreje Babiše odpočítávala čas do nedělního poledne a některá média měla od webu velká očekávání. Nakonec se na stránce objevila jen výzva k nákupu trička. Věc bude mít pravděpodobně právní dohru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhled webu odhalenibabise.cz před zveřejněním obsahu. | Foto: Reprofoto | Zdroj: http://odhalenibabise.cz/

Prostřednictvím sociálních sítí i některých médií, které šířily zprávu, že se chystá možná další zveřejnění kompromitujících materiálů na Andreje Babiše, dostala váhu webová stránka s adresou odhalenibabise.cz. Na ní do nedělního poledne běželo odpočítávání slibující "odhalení největšího skandálu v historii české vlády". Výsledekem byla nabídka k nákupu trička. 

Dosud není jasné, kdo za kampaní stojí. Web „Odhalenibabise.cz" je registrován na jméno Tomáš Fuk. Několik desítek minut poté, co k odhalení nedošlo, zmizelo z webu i obchodní sdělení. Po odpočtu web využíval pro objednávku triček platformu Merchmaster, na které si lidé mohou spustit vlastní kampaň a nabízet trička s potiskem.

Jak sdělila serveru iROZHLAS.cz jednatelka společnosti Real Geek, která provozuje službu Merchmaster, pro vytisknutí potisku musí kampaň získat určitý počet objednávek. „Nemůže si vytvořit jedno tričko, které si koupí sám, ale musí se prodat třeba deset nebo třicet a až se naplní ten počet, tak my je vytiskneme. Může si to založit úplně kdokoli a denně si kampaně zakládají desítky, někdy stovky lidí."

Hateři psali, že jsme hloupí

Podle jejího tvrzení byl web zneužit a s „OdhalenímBabiše.cz" nemá firma nic společného. „Po tom, co jsme zjistili, o co jde, kampaň jsme smazali. Nesouhlasíme s tím, že náš web byl zneužit k marketingovým prostředkům někoho, o kom nic netušíme," tvrdí Barteková.

Oficiální vyjádření firmy MerchMaster | Foto: Reprofoto | Zdroj: http://odhalenibabise.cz/

Stejné vyjádření tak stojí od nedělního odpoledne i na webu obchodu. „Rozhodli jsme se, abychom nepodporovali záměr tohoto člověka, že shodíme celý web a třeba den dva tam nic nepoběží," tvrdila redakci Barteková a dodala, že předem o ničem nevěděla.

„Zjistili jsme to až po tom odhalení, protože nám hateři začali psát, že jsme hloupí. Zvažujeme trestní oznámení," sdělila serveru Barteková.

Kdo si kampaň na jejím webu spustil, Barteková neví: „Nevíme, kdo to založil, používá pseudonymy, ze kterých je jasné, že nejde o pravé jméno."

"Ten, kdo tvrdil, že má na mě největší objev v historii této vlády a zveřejnil moji koláž ve vězeňském mundúru, by zasloužil pár facek. O to horší je, že novináři čekali a čekala i spousta lidí, co na mě opět vymyslí. Vymysleli trička. Takhle šílená je dnešní doba," reagoval na zprávu Babiš pro ČTK.

Filip Harzer, Jan Bartoněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme