K půjčce Stanislavovi Grossovi se přihlásil někdejší novinář

K půjčce peněz na byt premiétra Grosse se přihlásil bývalý akcionář MAFRA a.s., která je vydavatelem i deníku Mladá fronta Dnes. Strýc premiéra František Vik si údajně část peněz, které mu půjčil na koupi bytu, vypůjčil od někdejšího novináře Rostislava Roda. Rod oznámil, že peníze získal z prodeje akcií společnosti MAFRA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Rod ve zpravodajství ČT

Rostislav Rod ve zpravodajství ČT | Zdroj: ČTK

Bývalý akcionář vydavatelského domu Mafra prý peníze získal prodejem vlastních akcií. Pak je půjčil Grossovu strýci Vikovi, aniž by to premiér věděl. Přitom si účtoval bšžný úrok. O jakou částku se jednalo, řekl Rod v rozhovoru pro Českou televizi. "To bylo v hotovosti a bylo to 900 tisíc korun."

Rod je půjčil strýci premiéra Stanislava Grosse Františku Vikovi. Vik pak půjčil svému synovci, nynějšímu premiérovi, 1,2 milionu korun na koupi luxusního bytu na pražském Barrandově. Rod se poprvé viděl s Grossem na čtvrteční schůzce na Úřadu vlády a dnes se rozhodl vystoupit z anonymity. Obával se prý, že kdyby ho novináři vypátrali, ohrozilo by to jeho podnikatelskou pověst. Rod peníze získal z prodeje akcií společnosti MAFRA, která je vydavatelem deníku Mladá fronta Dnes, ve kterém Rod začátkem 90. let pracoval.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme