K soudu se vrací případ podvodu bývalého agenta StB Minaříka

U brněnského krajského soudu dnes začnou znovu projednávat případ pojišťovacího podvodu někdejšího agenta Státní bezpečnosti Pavla Minaříka. Nejvyšší soud předchozí verdikty kvůli hrubým chybám zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Krajský soud v Brně

Soudy případ řeší od roku 2003, k události, která je předmětem jednání, ale došlo dokonce už v roce 1996. Pavel Minařík je podezřelý z toho, že na Ukrajině zinscenoval dopravní nehodu. Od pojišťovny pak požadoval zaplatit 41 miliónů korun za zničený náklad. Odborníci se ale shodli na tom, že šlo o podvod.

Přehrát

00:00 / 00:00

P-Kopuletá - Minařík kriminál už nechce.mp3

Brněnský krajský soud Minaříka poslal do vězení na 4,5 roku. Odvolací vrchní soud v Olomouci trest ještě zpřísnil na šest let. Tyto verdikty ale zrušil Nejvyšší soud. Vadilo mu, že nebyly provedeny některé důkazy a nebyl vyslechnut klíčový svědek. Teď se celá kauza vrací na začátek.

Minařík strávil ve vězení 10 měsíců. Nyní doufá, že díky obnovenému procesu už se do vězení nebude muset vrátit:

„10 měsíců a 5 dnů stačilo. A hlavně očekávám, že to co jsem řekl na samém začátku, že jsem nevinný se potvrdí a že ti svědci, kteří jsou mimochodem navrženi Nejvyšším soudem, že si budou muset na něco vzpomenout a něco budou muset říct. Doufám, že řeknou pravdu.“

Státní zástupce se ke kauze zatím odmítl vyjádřit.

Igor Maňour, Zuzana Kopuletá, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme