K9 se dohodla na postupu před sněmovní schůzí o kauze ProMoPro. Scénář ale tají

Lídři koaličních stran se na večerním jednání dohodli na společném postupu při dnešní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny o kauze ProMoPro. Zástupci ODS, TOP 09 a Věcí veřejných ale tento scénář zatím nezveřejnili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexander Vondra | Foto: Filip Jandourek

Koaliční špičky nedorazily ani na ohlášenou tiskovou konferenci. O jejich schůzce tak po téměř čtyř hodinovém jednání referoval jen mluvčí vlády Jan Osúch. Ten řekl, že o společném postupu na mimořádné sněmovní schůzi budou ještě ráno jednat jednotlivé poslanecké kluby.

Schůzi sněmovny svolala opoziční ČSSD, která chce na parlamentní půdě debatovat právě o roli ministra obrany a místopředsedy ODS Alexandra Vondry v kauze předražených smluv s firmou ProMoPro, které Úřad vlády uzavřel v době, kdy byl Vondra vicepremiérem pro evropské záležitosti.

Spekuluje se o tlaku dvou menších koaličních stran na Vondrův odchod z vlády.

Koaliční strany řešily také zdravotnictví, toto jednání bude pokračovat příští týden. Na stole leží návrh na změny v péči hrazené ze zdravotního pojištění.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme