Kabinet vyhlásil soutěž na vybavení škol výpočetní technikou

Ministerstvo školství vyhlásilo obchodní veřejnou soutěž na vybavení škol počítači. Celkové prostředky, přidělené na tuto veřejnou zakázku, která si klade za cíl zvyšování informační gramotnosti, představují ve státním rozpočtu částku ve výši téměř 4 a půl miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle náměstka ministra školství Jaroslava Müllnera, první ze základních a středních škol by výhody nového počítačového vybavení mohly pocítit už koncem letošního roku. Získají standardní úroveň vybavení výpočetní technikou napojenou na internet a vzdělávací portál, ze kterého budou moci čerpat řadu informací. Získají i softwarové vybavení, které je vhodné pro výuku, a také učitele, kteří projdou příslušným školením.

Ministerstvo setrvalo u původní myšlenky vybavit všechny školy, bez ohledu na to, kolik a jak kvalitní počítače už používají. Podle Jakuba Reinische z koordinačního centra ministerstva školství se bude proto rozdělovat všem stejně a ty školy, které už nějaké vybavení výpočetní technikou mají, o nic nepřijdou. V zadání dodavateli je podmínka, že musí stávající zařízení integrovat a povýšit.

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme