Kabinet zveřejní platy a odměny bývalého vedení Úřadu vlády, oznámil Rusnok

Úřad vlády zveřejní výši platů i odměn svého bývalého vedení. Po dnešním jednání vlády to oznámil premiér Jiří Rusnok. Změnil tak rozhodnutí svých předchůdců, kteří údaje o platech tajili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustrační foto) | Foto: Ladislav Bába

„V zájmu transparentnosti, o které není podle mě třeba psát do vývěsek, dnes odpoledne zveřejníme všechny tyto věci, prakticky až do posledního článku," vysvětlil záměr zveřejnit platy bývalého vedení Úřadu vlády premiér Jiří Rusnok.

Úřad vlády kritizoval už v minulosti Nadační fond proti korupci kvůli tomu, že nechtěl zveřejnit odměny bývalého vedení.

Zájem veřejnosti v minulosti vyvolala hlavně ohodnocení pro nejbližší spolupracovnici expremiéra Petra Nečase Janu Nagyovou. Kdo její výplatnici zveřejnil, teď šetří policie.

Před soud se kvůli tomu dostal člen správní rady fondu proti korupci Karel Randák, který předal médiím informace, podle kterých se základní třicetitisícový plat Nagyové díky odměnám a příplatkům v některých měsících zvýšil například na 273 tisíc hrubého.

Randák čelí obvinění z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Společně s ním je obžalována i bývalá zaměstnankyně úřadu vlády Lenka Pikorová. Právě ona měla výplatnice Randákovi předat.

bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme