Kácení alejí bude složitější

Kácení alejí bude ode dneška složitější. Začíná totiž platit novela zákona o ochraně přírody. Ta mimo jiné ruší pravidlo, aby všechny výjimky z tohoto zákona projednala vláda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kácení stromů

kácení stromů

Nově tedy budou o stavbách v národních parcích, chráněných krajinných oblastech, národních přírodních rezervacích a národních přírodních památkách rozhodovat jejich správy.

Bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko takových výjimek jen za sedm měsíců v úřadu nesl na vládu 280.

U už zmíněných alejí novela zajistí, aby v případě sporu o jejich zachování či likvidaci mohla spolurozhodovat i veřejnost.

"Novela přináší zlepšení v tom, že budou rozhodovat o kácení alejí ve většině případů obecní a městské úřady, a to vždy po dohodě s příslušným silničním a železničním úřadem," řekla Radiožurnálu mluvčí ministerstva životního prostředí Patra Roubíčková.

"Pokud k dohodě nedojde, bude rozhodovat nejbližší nadřízený orgán, což je zpravidla krajský úřad. Jedná se o povolovací řízení, které je druhem správního řízení, a počítá tedy i s účastí veřejnosti, a tak dává obcím právo požadovat náhradní výsadbu," vysvětlila mluvčí.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme