Kaderka: Pomáhat sportu by se mělo napříč politickým spektrem

Český sport se potýká s velkým nedostatkem peněz. Skupina vlivných funkcionářů se proto rozhodla jednat a půl roku před volbami lobbovat napříč celým politickým spektrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisová raketa

Tenisová raketa | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vedle šéfa Českomoravského fotbalového svazu Ivana Haška, který je jedním z iniciátorů spolupráce, by měli zužitkovat své kontakty i bývalý eurokomisař a šéf ragbyové unie Pavel Telička, vlivný advokát Miroslav Jansta nebo prezident tenisového svazu Ivo Kaderka.

A právě bývalý náměstek ministryně školství byl hostem Ranního interview Radiožurnálu. "V případě mé osoby je známo, že jsem sportovcům pomáhal, pomáhám a budu pomáhat i v budoucnu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivo Kaderkav Ranním interview Radiožurnálu o pomoci sportu

Pomoc je potřebná

Informaci o skupině vlivných funkcionářů však slyšel večer poprvé od novinářů. Zatím ho nikdo z kolegů nekontaktoval, ani spolu nejednali. "Zájem pomáhat sportu by měl být napříč politickým spektrem," zdůraznil Kaderka.

Sport má v tuto chvíli nedostatek peněz. "Důvodů je několik. První z nich je, že Sazka a.s. splácí a bude ještě dlouho splácet úvěr, který souvisí s finacováním vysočanské arény."

Kaderka se domnívá, že v období restriktivních balíčků není situace k jednání příznivá není. "Musíme se o to pokusit, dát dohromady politiky, hlavně musíme dát pozor, aby jakákoli iniciativa tohoto typu nebyla použita jako získávání politických bodů zleva doprava a zpátky."

Najít společnou řeč

"Prostě musíme pomoci sportu. Myslím, že politici by v tomto měli najít společnou řeč, protože sport je fenomén, který je samozřejmě o naší reprezentaci, o Česku a ne o politických stranách," poznamenal Kaderka.

Připomněl také, že prosazuje vznik vládního výboru pro sport, který by byl přímo podřízen vládě. "Kde by bylo transparentní, komu a jak potečou peníze do sport s přímou odpovědností vládě."

Kaderka také řekl, že není žádným tajemstvím, že chodí třikrát týdne hrát tenis s bývalým ministrem financí Miroslavem Kalouskem. "A když už jsme u něj, je třeba říci, že to byl právě on, kdo prosadil účelovou dotaci českým sportovcům dva roky po sobě 300 milionů do sportovního prostředí. Bohužel, valná hromada ČSTV odhlasovala, že mu za to nebudeme děkovat, protože je politik," uvedl Kaderka.

Milan Kopp, Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme