V kadeřnictvích a dalších službách bude stačit test ze zaměstnání či školy, prosadil Arenberger

Při návštěvě kadeřnictví, kosmetiky, pedikúry či dalších služeb spojených s péčí o tělo se budou moci zákazníci prokázat i testy ze zaměstnání nebo školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger to v úterý večer uvedl na twitteru. Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Někteří provozovatelé služeb toto nařízení kritizovali. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Arenberger | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masážní či kosmetické salony mohou po několika měsících znovu otevřít v pondělí 3. května. Klienti budou muset předložit doklad o negativním PCR nebo antigenním testu.

Od pondělí se otevřou služby, ve třech krajích se vrátí žáci druhého stupně. U obchodů vláda váhá

Číst článek

Vláda v pondělí původně rozhodla, že test musí být proveden v certifikovaném odběrovém místě a test ze zaměstnání nebude stačit.

„Podařilo se mi prosadit můj původní návrh, abychom mohli při návštěvě kadeřnictví, pedikúr a dalších služeb použít i výsledky testů ze zaměstnání nebo ze škol. Je to přijatelná alternativa testů z odběrových míst. Po zasedání vlády ve čtvrtek představím tento systém podrobněji,“ napsal Arenberger na twitter.

Pro Radiožurnál poté v SMS doplnil, že se tímto krokem snaží vláda vyjít vstříc lidem, kteří se v práci nebo ve škole testují. Ministerstvo ale podle něj stále preferuje „odborný odběr“. „V nouzovém případě, jak už jsem říkal na tiskovce po minulém zasedání vlády, i test na místě, tedy přímo v kadeřnictví s evidencí v provozovně,“ dodal.

Antigenní test bude platný 72 hodin od odběru, PCR test sedm dní. Očkovaní lidé, kteří mají 14 dní od poslední dávky, nebudou muset mít test, stejně jako ti, kteří v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Ve službách bude fungovat režim jeden zákazník na jednoho obsluhujícího.

krs, dok, aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme