Kajínek novou šanci nedostal

Plzeňský soud zamítl žádost dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka o obnovu procesu. Před šesti lety byl odsouzen k doživotnímu vězení. Od začátku ale tvrdil, že je nevinen, a teď se domáhal obnovy řízení. Proti dnešnímu rozhodnutí si ale může podat stížnost k Vrchnímu soudu v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek před soudem | Foto: Petr Eret

Soud odůvodnil své zamítavé rozhodnutí tím, že se neobjevil žádný důkaz, který by převážil nad těmi z původního procesu. Většinu svědků obhajoby označil za lháře nebo za osoby zmanipulované mediální kampaní. Advokát Kolja Kubíček si jménem Jiřího Kajínka na místě podal stížnost a také označil soudce Tomáše Boučka za podjatého kvůli způsobu myšlení, který předvedl při odůvodňování svého rozhodnutí.

Pokud by byl soud rozhodl o obnově procesu, přestal by platit rozsudek, který Kajínka poslal na doživotí do vězení. Kajínek by tedy mohl být volný. Soud by ho však zřejmě nepropustil, ale vzal ihned do vazby.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme